Wczasy odchudzające dla seniorów – zobacz, dlaczego warto!

Wczasy odchudzające dla seniorów – zobacz, dlaczego warto!

Turnusy odchudzające dla seniorów w Natura Centrum cieszą się popularnością od lat, są organizowane w polskich górach od 20 lat, a dokładnie w Turystycznym Hrabstwie Sudetów. Z programu skorzystało już ponad osiem tysięcy osób, którym udało się dzięki niemu schudnąć, odpocząć, zadbać o zdrowie i poprawić kondycję. Uczestnicy mogą liczyć na komfortowe zakwaterowanie w Hotelu Bolero, usytuowanym w parku zdrojowym, otoczonym bujną roślinnością, z dostępem do uzdrowiska Dusznik-Zdrój.

Gdzie najlepiej pojechać na wczasy odchudzające dla seniorów?

Nie bez powodu mówi się, że w zdrowym ciele, zdrowy duch, dlatego warto postawić na profilaktykę, aby zachować dobrą formę do późnych dni starości. Wczasy dla seniora w górach mogą być połączeniem wypoczynku i dobrej zabawy, co wpłynie korzystnie na wygląd i zdrowie. Można liczyć zarówno na relaks, jak i na zredukowanie masy ciała, poprawienie swojej kondycji. Góry to wspaniałe miejsce dla seniorów, bo mogą oddychać świeżym powietrzem, być otoczeni przyrodą, dlatego warto już teraz zapoznać się z ofertą Natura Centrum.

Pobyt w ośrodku jest dostosowany do potrzeb wczasowiczów, konkretnej grupy wiekowej. Możliwe jest poznanie rówieśników, osób o podobnych doświadczeniach, zmagających się z takimi samymi problemami dotyczącymi wagi, co motywuje do działania. Turnusy odchudzające obejmują masaże, ćwiczenia ruchowe w basenie i na łonie natury, zabiegi SPA, wędrówki piesze i rowerowe.

Dlaczego turnusy odchudzające dla seniorów w Natura Centrum to dobry wybór?

Podczas wczasów odchudzających w miejscowości Duszniki-Zdrój uczestnicy biorą udział w autorskim programie aktywności, prowadzonym przez 7 dni w tygodniu. Najpierw ma miejsce konsultacja lekarska, wykonywane są pomiary ciała. Program obejmuje zajęcia z aqua aerobiku w kompleksie Słoneczne Termy, codzienna gimnastykę poranną i regularne ćwiczenia fizyczne. Są nawet lekcje tańca brzucha, zajęcia latino-dance. Można liczyć na aerobik, zajęcia z piłkami

Jak się przygotować do wczasów odchudzających?

Oferta wczasów zdrowotnych w Centrum Natura została stworzona w oparciu o potrzeby i możliwości seniorów, diety są układane przez wykwalifikowanych dietetyków, zabiegi przeprowadzają fizjoterapeuci. Na turnus odchudzający warto się odpowiednio przygotować, aby uzyskać jak najlepsze efekty, czyli na 10 dni przed przyjazdem zmodyfikować dotychczasowy jadłospis: wykluczyć cukier i słodycze, alkohol, napoje słodzone i czarną herbatę. Ograniczyć powinno się spożycie produktów mięsnych, kawy, nabiału i tłuszczów.

Dietę należy oprzeć na warzywach, owocach, kaszy i ryżu, a w przeddzień i w dzień przyjazdu spożywać tylko warzywa i owoce. Pieczywo jasne zaleca się zastąpić ciemnym, pić co najmniej dwa litry wody mineralnej każdego dnia. Na turnus należy zabrać ze sobą dwie pary wygodnego obuwia, komfortową odzież do ćwiczeń i na wyjścia w teren, kurtkę przeciwdeszczową, strój i obuwie na zajęcia w sali, szlafrok, obuwie i strój na basen, plecak na podręczne przedmioty na wędrówki górskie.

Turnusy dla seniorów sposobem na zredukowanie masy ciała i wypoczynek

Podczas wczasów dla seniorów w górach można skorzystać z zabiegów leczniczych, różnego rodzaju zajęć fizjoterapeutycznych typu terapia manualna, masaże. Można liczyć na profesjonalne zabiegi odnowy biologicznej, czyli coś dla ciała i umysłu. Do dyspozycji są nie tylko zabiegi wspomagające chudnięcie, nie brakuje także zabiegów pozwalających się w pełni zrelaksować, zredukować stres, ukoić układ nerwowy, zniwelować napięcie mięśniowe i dolegliwości bólowe, usprawnić narząd ruchu.

Wypoczywaj w górach i chudnij

Turnusy dla seniorów organizowane są w wielu miejscowościach w Polsce, ale na szczególną uwagę zasługują wczasy odchudzające w górach ze względu na możliwość odpoczęcia od zgiełku miasta, błogą ciszę i spokój, możliwość podziwiania pięknej fauny i flory, oddychanie świeżym powietrzem. Piękne widoki wręcz zachęcają do wyjścia z ośrodka i przebywania na łonie przyrody, a aktywny wypoczynek w przyjaznej atmosferze to czysta przyjemność. Górzyste tereny idealnie nadają się na piesze wędrówki, nie brakuje dłuższych i krótszych tras krajobrazowych. W ośrodku Natura Centrum seniorzy mogą liczyć na szereg dodatkowych atrakcji, rozmaite udogodnienia typu bezpłatne WIFI i miejsce parkingowe, własna łazienka, lodówka, telefon i wiele więcej. Podsumowując, w celu pozbycia się zbędnych kilogramów w sposób skuteczny i bezpieczny warto zdecydować się na wczasy zdrowotne dla seniora w ośrodku Natura Centrum, pod okiem specjalistów, w malowniczym miejscu. Jest to sposób na wzmocnienie zdrowia i poprawienie kondycji, przejście metamorfozy w zaledwie kilkanaście dni. Rezerwacji terminu można z łatwością dokonać przez internet, wystarczy wejść na stronę internetową ośrodka i wpisać email w celu otrzymania promocyjnej oferty lub zadzwonić.

Redakcja

Polecane

Jak wybrać zasłony w kwiaty idealne dla twojego wnętrza? Poradnik dla początkujących

Jak wybrać zasłony w kwiaty idealne dla twojego wnętrza? Poradnik dla początkujących

Dieta pudełkowa – czy to dobry wybór dla sportowców?

Dieta pudełkowa – czy to dobry wybór dla sportowców?

Projektowanie ubrań – dla kogo ten kierunek studiów?

Projektowanie ubrań – dla kogo ten kierunek studiów?

Jak prawidłowo suszyć brodę?

Jak prawidłowo suszyć brodę?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 4 =