Jak prawidłowo suszyć brodę?

Jak prawidłowo suszyć brodę?

Nie każdy mężczyzna wie, jak często powinien myć brodę i w jaki sposób ją wysuszyć, aby nie uszkodzić struktury włosa. Czy susząc brodę, można korzystać z suszarki, czy może lepiej sprawdzą się zupełnie inne metody? Czy suszarka do brody to dobre rozwiązanie?

Zanim mężczyźni nabędą wiedzy o tym, jak wysuszyć brodę w sposób prawidłowy należy wiedzieć, że pozostawianie jej do samodzielnego wyschnięcia nie jest dobrym rozwiązaniem. Mokre mieszki włosowe będą pęczniały – im dłużej utrzyma się taki stan, tym gorzej przez zwiększony nacisk wywierany na białko tworzące włosy, które staja się coraz słabsze i mniej odporne na złamania. Dlaczego warto suszyć brodę od razu po umyciu? Przede wszystkim ze względu na:

● ochronę włosów przed uszkodzeniami,

● możliwość nadania brodzie zamierzonego kształtu (wystarczy je szczotkować w czasie osuszania),

● osiągnięcie efektu gładkiego i sprężystego zarostu.

Jednym ze sposobów na wysuszenie brody jest użycie suszarki. Warto wiedzieć również, że skorzystanie z urządzenia w sposób prawidłowy spowoduje znacznie mniejsze uszkodzenia włosów, niż postawienie brody do samodzielnego wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Warto jednak wiedzieć, że niewłaściwie zastosowana suszarka może również zniszczyć włosy.

Zatem jak wysuszyć brodę za pomocą tego urządzenia?

Przede wszystkim:

● nie należy ustawiać suszarki na wysoką temperaturę,

● należy trzymać suszarkę w odległości przynajmniej 15 cm od twarzy,

● nie należy utrzymywać nawiewu w jednym miejscu — trzeba nim stale poruszać.

To kilka prostych zasad, o których warto pamiętać, by cieszyć się zdrowym, pięknym i zadbanym zarostem. Aby zabezpieczyć zarost przed oddziaływaniem powietrza z suszarki, warto sięgnąć po dobrej jakości olejki termiczne, które poza tym, że chronią, to jeszcze dodatkowo pielęgnują.

Alternatywa dla suszarki, czyli czym jeszcze wysuszyć brodę

Alternatywą dla suszarki jest wysuszenie brody ręcznikiem. Jednak nie każdy będzie się do tego nadawał. Zarostu pod żadnym pozorem nie należy suszyć szorstkim i niezbyt dobrze absorbującym wodę materiałem — wówczas istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo uszkodzenia struktury włosa, przez co bora nie będzie wyglądała zbyt dobrze. Ręcznik do brody powinien być miękki, musi również dobrze wchłaniać wodę. Ważny jest też sam sposób osuszania zarostu. Nie wolno pocierać ręcznikiem twarzy, brodę należy delikatnie poklepywać, wyciągając przy tym z niej wodę. Niezależnie od tego, czy zarost suszony jest suszarką, czy przy pomocy ręczniak warto sięgnąć również po specjalnie przystosowane do zarostu kosmetyki nawilżające odżywające włosy. Taki krótki zabieg wspomoże pielęgnacje skóry, broda będzie się prezentowała bardzo dobrze, gdyż dzięki specjalnym preparatom jej ułożenie będzie dużo łatwiejsze.

Redakcja

Polecane

Jak wybrać dobry balsam po goleniu?

Jak wybrać dobry balsam po goleniu?

Szlafroki Damskie na Każdą Pogodę: Styl, Który Wybierzesz

Szlafroki Damskie na Każdą Pogodę: Styl, Który Wybierzesz

Eleganckie bluzki do wigilijnej stylizacji – sprawdź najmodniejsze modele

Eleganckie bluzki do wigilijnej stylizacji – sprawdź najmodniejsze modele

Wczasy odchudzające dla seniorów – zobacz, dlaczego warto!

Wczasy odchudzające dla seniorów – zobacz, dlaczego warto!

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 14 =