Wyjątkowe znaczenie biżuterii — poznaj symbolikę i moc kamieni naturalnych

Wyjątkowe znaczenie biżuterii — poznaj symbolikę i moc kamieni naturalnych

Kamienie już od wieków używane były przez alchemików i uzdrowicieli, by leczyć ciała i dusze osób, które zaufały ich naturalnej mocy. Warto odkryć tkwiący w nich potencjał, by wykorzystać go, podnosząc na wyższy poziom jakość codziennego funkcjonowania. Jak się bowiem okazuje, kamienie pozwalają nam się zrelaksować, uwolnić skrywane głęboko emocje oraz otworzyć serca na miłosne doznania. Podpowiadamy więc, w jaki sposób naturalne kamienie mogą wpłynąć na emocje i zdrowie, by ułatwić wybór stosownej biżuterii.

Wyjątkowe znaczenie biżuterii – co symbolizują kamienie naturalne?

O tym, że kamienie naturalne mają w sobie wielką moc, wiedziano już przed wiekami. Ciekawy jest jednak fakt, że każdemu z nich przypisywane są inne właściwości, a często nawet mistyczne działanie. Kamienie mogą również symbolizować różne cechy. Idealnym przykładem będzie tutaj diament – prawdziwa perła wśród kamieni szlachetnych. Diament w swojej najpiękniejszej formie, reprezentuje trwałość, twardość oraz czystość. Te z kolei odnoszą się do związku kobiety i mężczyzny oraz do niezniszczalnej siły, łączącej dwie zakochane w sobie osoby. 

Nic więc dziwnego, że to właśnie diament zdobi pierścionki zaręczynowe wielu kobiet. Szmaragd z kolei będzie symbolem siły, witalności i wewnętrznego szczęścia, podczas gdy rubin to barwa życia, odzwierciedlająca trwałość uczuć. Ciekawą symbolikę ma również szafir, nazywany także kamieniem niebiańskim. Już w starożytności czczono go jako kamień sprawiedliwości. Dziś symbolizuje on natomiast czystość i nieśmiertelność, a także mądrość, tkwiącą w naturze.

Terapeutyczny wymiar biżuterii, czyli jak kamienie wpływają na nasze emocje?

Biżuterię można nosić ze względu na jej piękno oraz wyjątkowy charakter. Niektórzy jednak doszukują się w niej również wsparcia dla ciała i ducha. Jeśli więc zależy nam na konkretnych cechach terapeutycznych, warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, zwracając szczególną uwagę na sferę, na którą ma oddziaływać wybrany kamień, umieszczony w pierścionku czy w kolczykach. 

Ci, którzy borykają się ze spadkiem koncentracji i nadmiernym stresem, powinni sięgnąć po ametyst. Jak się bowiem okazuje, ma on wyjątkową moc, która przyniesie chwilę spokoju i ukojenia, wzmacniając jednocześnie zdolność do logicznego myślenia. Różowy kwarc to z kolei kamień, dzięki któremu nasze serca otworzą się na miłość, a my sami rozpoczniemy budowanie pozytywnych relacji z osobami z naszego środowiska. Agat mózgowy rozpali naszą wewnętrzną siłę, zaś kamień słoneczny oczyści nasz umysł z negatywnych myśli, wspierając jednocześnie naszą intuicję w podejmowaniu najlepszych decyzji. Niezwykle interesującym kamieniem jest również kamień księżycowy. Jak przeczytać można w artykule, zamieszczonym na stronie https://lodzinscy.eu/blog/porady/kamien-ksiezycowy-czyli-magia-zakleta-w-naturze-jakie-wlasciwosci-mu-sie-przypisuje, kamień ten wspomaga rozwój duchowy, pozwalając jednocześnie dotrzeć do największej głębi naszej podświadomości. To doskonałe rozwiązanie dla osób, chcących uzdrowić swoje emocje, pozbywając się jednocześnie negatywnych uczuć. 

Lecznicza moc kamieni – po które z nich warto sięgać?

Korzyści zdrowotne, płynące z zastosowania określonych kamieni w biżuterii, mogą być naprawdę spore. Wiele osób wierzy, że to właśnie kamienie naturalne mogą odbijać negatywną energię, co z kolei przełoży się na poprawę stanu naszego zdrowia – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. 

Niektóre ozdoby uważane są wręcz za pomocne w leczeniu konkretnych dolegliwości, a nawet chorób. Tak jest np. w przypadku bursztynu, który uznawany jest za naturalny środek, uśmierzający ból. Z kolei ametyst pozwala skutecznie walczyć z bezsennością, łagodząc przy tym bóle głowy, również te migrenowe. Osoby zmagające się z obniżoną odpornością, powinny natomiast sięgnąć po biżuterię z różowym kwarcem. Warto pamiętać jednak, że moc kamieni jest odbierana indywidualnie i nie mogą one w żadnym wypadku zastąpić profesjonalnej opieki medycznej.

Redakcja

Polecane

Jak prawidłowo suszyć brodę?

Jak prawidłowo suszyć brodę?

Jak wybrać dobry balsam po goleniu?

Jak wybrać dobry balsam po goleniu?

Szlafroki Damskie na Każdą Pogodę: Styl, Który Wybierzesz

Szlafroki Damskie na Każdą Pogodę: Styl, Który Wybierzesz

Eleganckie bluzki do wigilijnej stylizacji – sprawdź najmodniejsze modele

Eleganckie bluzki do wigilijnej stylizacji – sprawdź najmodniejsze modele

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 10 =