W jaki sposób woda może łagodzić objawy alergii?

W jaki sposób woda może łagodzić objawy alergii?

Woda pozwala oczyszczać organizm z toksyn, reguluje temperaturę ciała, transportuje składniki odżywcze i pełni wiele innych, kluczowych dla organizmu funkcji. Czy wiesz, że woda może także łagodzić objawy alergii? Podpowiadamy, jaką wodę najlepiej pić, gdy cierpimy na alergię i jak zapewnić sobie do niej stały i łatwy dostęp.

Woda powinna stanowić podstawowy napój każdego dnia. Dla zdrowia warto zaczynać każdy dzień od co najmniej jednej szklanki wody np. z dodatkiem cytryny lub kryształków soli. Każdy organizm potrzebuje wody do życia. Woda nie tylko pozwala oczyszczać organizm z toksyn. Bez niej ciało nie może wytworzyć równowagi elektrolitowej, mięśnie łatwiej się męczą, a my szybciej tracimy energię. Możemy także odczuwać ból w różnych częściach ciała. Jednym słowem – brak właściwego nawodnienia sprawia, że procesy biochemiczne nie przebiegają w odpowiedni sposób. Co więcej, okazuje się, że regularne picie wody pomocne jest w walce z alergią. W jaki sposób woda zmniejsza objawy alergii?

Nawadnianie i sposób odżywiania w alergii. Dlaczego są tak ważne?

Coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju alergie. Uczulonym można być praktycznie na wszystko. Zanieczyszczone bywa nie tylko powietrze, ale także żywność. Alergie dają o sobie znać także latem, gdy przyroda budzi się do życia.

Organizm może w różny sposób reagować na alergen. Gdy jesteśmy uczuleni na pyłki roślin zazwyczaj objawem są zaczerwienione i łzawiące oczy oraz katar. Na niektóre uczulenia organizm reaguje opuchlizną lub problemami skórnymi. Mogą wówczas pojawiać się swędzące krostki, plamy, zaczerwienienia i pieczenie. Nie wszyscy wiedzą o tym, że na alergię może pomóc woda. Zazwyczaj alergikom przepisuje się leki z grupy antyhistaminowej. Nie są one jednak skierowane w przyczynę, lecz mają na celu jedynie złagodzenie objawów. Na dodatek często dają skutki uboczne takie jak senność, zmęczenie i bóle głowy.

Jest kilka innych sposobów dzięki którym możemy złagodzić objawy uczulenia. Możemy np. wzbogacić dietę w produkty z kwercetyną. Jest to naturalny odpowiednik substancji antyhistaminowych. Kwercetynę zawiera m.in cebula, czosnek i ostra papryka. Nieocenione w alergii są także zioła i maści na ich bazie – rumiankowa i z nagietka, a także szałwia, tymianek i pokrzywa.

Złagodzić objawy alergii może także prawidłowe nawadnianie organizmu. Dlaczego odpowiednie nawodnienie jest tak istotne podczas przechodzenia alergii? Odpowiedź jej prosta. Odwodniony organizm produkuje większe ilości histaminy, która… powoduje objawy uczulenia, a nawet je wzmaga!

Jaka woda dla alergików?

Ważne, by woda którą pijemy była smaczna, czysta i bezpieczna dla zdrowia. Filtry do wody sprawiają, że woda jest wolna od zanieczyszczeń, nie zawiera chloru i jego pochodnych, ma niski stopień twardości, nie zawiera toksyn i pestycydów. Więcej informacji o filtrach do wody znajdziesz na stronie https://dafi.pl/blog/ . To, co niezwykle istotne we właściwym nawadnianiu to także łatwy dostęp do wody. Dzięki filtrom do wody nie musimy chodzić specjalnie do sklepu i dźwigać wody do domu. Filtr podzlewozmywakowy daje niemal nieograniczony dostęp do wody bezpośrednio z kranu. Niezastąpione są także popularne dzbanki z filtrem. Wodę filtrowaną możemy rozlewać do karafek i ustawić na biurku, w miejscu pracy, na stole w jadalni i salonie!

Redakcja

Polecane

Sekrety młodzieńczego wyglądu: dlaczego kolagen jest kluczowy dla twojej skóry?

Sekrety młodzieńczego wyglądu: dlaczego kolagen jest kluczowy dla twojej skóry?

Konsultacja u chirurga ogólnego – kiedy warto się wybrać i jak przygotować się do wizyty?

Konsultacja u chirurga ogólnego – kiedy warto się wybrać i jak przygotować się do wizyty?

Przebarwienia po opalaniu i solarium – jak się ich pozbyć?

Przebarwienia po opalaniu i solarium – jak się ich pozbyć?

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny?

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *