W jaki sposób woda może łagodzić objawy alergii?

W jaki sposób woda może łagodzić objawy alergii?

Woda pozwala oczyszczać organizm z toksyn, reguluje temperaturę ciała, transportuje składniki odżywcze i pełni wiele innych, kluczowych dla organizmu funkcji. Czy wiesz, że woda może także łagodzić objawy alergii? Podpowiadamy, jaką wodę najlepiej pić, gdy cierpimy na alergię i jak zapewnić sobie do niej stały i łatwy dostęp.

Woda powinna stanowić podstawowy napój każdego dnia. Dla zdrowia warto zaczynać każdy dzień od co najmniej jednej szklanki wody np. z dodatkiem cytryny lub kryształków soli. Każdy organizm potrzebuje wody do życia. Woda nie tylko pozwala oczyszczać organizm z toksyn. Bez niej ciało nie może wytworzyć równowagi elektrolitowej, mięśnie łatwiej się męczą, a my szybciej tracimy energię. Możemy także odczuwać ból w różnych częściach ciała. Jednym słowem – brak właściwego nawodnienia sprawia, że procesy biochemiczne nie przebiegają w odpowiedni sposób. Co więcej, okazuje się, że regularne picie wody pomocne jest w walce z alergią. W jaki sposób woda zmniejsza objawy alergii?

Nawadnianie i sposób odżywiania w alergii. Dlaczego są tak ważne?

Coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju alergie. Uczulonym można być praktycznie na wszystko. Zanieczyszczone bywa nie tylko powietrze, ale także żywność. Alergie dają o sobie znać także latem, gdy przyroda budzi się do życia.

Organizm może w różny sposób reagować na alergen. Gdy jesteśmy uczuleni na pyłki roślin zazwyczaj objawem są zaczerwienione i łzawiące oczy oraz katar. Na niektóre uczulenia organizm reaguje opuchlizną lub problemami skórnymi. Mogą wówczas pojawiać się swędzące krostki, plamy, zaczerwienienia i pieczenie. Nie wszyscy wiedzą o tym, że na alergię może pomóc woda. Zazwyczaj alergikom przepisuje się leki z grupy antyhistaminowej. Nie są one jednak skierowane w przyczynę, lecz mają na celu jedynie złagodzenie objawów. Na dodatek często dają skutki uboczne takie jak senność, zmęczenie i bóle głowy.

Jest kilka innych sposobów dzięki którym możemy złagodzić objawy uczulenia. Możemy np. wzbogacić dietę w produkty z kwercetyną. Jest to naturalny odpowiednik substancji antyhistaminowych. Kwercetynę zawiera m.in cebula, czosnek i ostra papryka. Nieocenione w alergii są także zioła i maści na ich bazie – rumiankowa i z nagietka, a także szałwia, tymianek i pokrzywa.

Złagodzić objawy alergii może także prawidłowe nawadnianie organizmu. Dlaczego odpowiednie nawodnienie jest tak istotne podczas przechodzenia alergii? Odpowiedź jej prosta. Odwodniony organizm produkuje większe ilości histaminy, która… powoduje objawy uczulenia, a nawet je wzmaga!

Jaka woda dla alergików?

Ważne, by woda którą pijemy była smaczna, czysta i bezpieczna dla zdrowia. Filtry do wody sprawiają, że woda jest wolna od zanieczyszczeń, nie zawiera chloru i jego pochodnych, ma niski stopień twardości, nie zawiera toksyn i pestycydów. Więcej informacji o filtrach do wody znajdziesz na stronie https://dafi.pl/blog/ . To, co niezwykle istotne we właściwym nawadnianiu to także łatwy dostęp do wody. Dzięki filtrom do wody nie musimy chodzić specjalnie do sklepu i dźwigać wody do domu. Filtr podzlewozmywakowy daje niemal nieograniczony dostęp do wody bezpośrednio z kranu. Niezastąpione są także popularne dzbanki z filtrem. Wodę filtrowaną możemy rozlewać do karafek i ustawić na biurku, w miejscu pracy, na stole w jadalni i salonie!

Redakcja

Polecane

Jak bezpiecznie wybielić zęby w domu?

Jak bezpiecznie wybielić zęby w domu?

Kwasy tłuszczowe omega 3 co dają? Dlaczego warto je stosować?

Kwasy tłuszczowe omega 3 co dają? Dlaczego warto je stosować?

Na czym polega dokładnie masaż leczniczy?

Na czym polega dokładnie masaż leczniczy?

Na czym polega profilaktyka przedekspozycyjna HIV?

Na czym polega profilaktyka przedekspozycyjna HIV?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 17 =