Najważniejsze atrakcje w Gdyni. Jak zwiedzać tę część Trójmiasta?

Najważniejsze atrakcje w Gdyni. Jak zwiedzać tę część Trójmiasta?

Dawniej Gdynia stanowiła niewielką rybacką osadę. W ciągu stu lat zmieniła się w nowoczesny kurort i interesujące turystycznie miasto, konkurujące o względy gości z Gdańskiem czy Sopotem. Co roku powstają tutaj nowe atrakcje, a modernistyczna zabudowa i zabytki zyskują nowe życie. Gdynia to także bogata oferta kulturalna i rozrywkowa, a także liczne tereny zielone. Jak najlepiej zwiedzać miasto? Oto kilka pomysłów!

Najciekawsze miejsca w Gdyni – co warto tu zobaczyć?

Gdynia jest miastem, które idealnie nadaje się do długich spacerów nadmorskimi trasami. To doskonała okazja do podziwiania malowniczego krajobrazu, ale także modernistycznej zabudowy miasta. W tym rejonie Trójmiasta dominują lasy, pagórki i piaszczyste plaże. Właśnie dzięki temu połączeniu Gdynia może zaoferować gościom tak wyjątkowy klimat.

Skwer Kościuszki

To słynna ulica w centrum miasta uwielbiana przez mieszkańców miasta i gości. W pobliżu nabrzeża cumują okręty i statki, a wśród nich m.in. tak popularny Dar Pomorza. Latem odbywają się tutaj liczne wydarzenia kulturalne.

Południowe molo

Na końcu Skweru Kościuszki znajduje się Molo Południowe mierzące aż 600 metrów długości. To właśnie tu można podziwiać nie tylko Dar Pomorza, ale także ORP Błyskawicę czy Akwarium Gdyńskie.

Muzeum Marynarki Wojennej

To miejsce, w którym możesz zapoznać się z historią Marynarki Wojennej. Znajdujące się tu wystawy przeniosą cię w wyjątkowy świat legendarnych żaglowców i historycznego uzbrojenia okrętowego.

Jak zwiedzać Gdynię?

To na tyle rozległe miasto, że warto dobrze zaplanować swoją trasę turystyczną. Zabudowania przeplatają się tu z terenami zielonymi, więc odległości między poszczególnymi punktami są całkiem spore. Jeśli twoim celem urlopowym jest Gdynia, wypożyczalnia samochodów to miejsce, które warto odwiedzić od razu po przyjeździe.

Wypożyczając samochód na minuty, godziny czy doby, masz szansę zwiedzić Gdynię w komfortowych warunkach, a przy okazji zajrzeć także do Gdańska czy Sopotu.

Redakcja

Polecane

Jak prawidłowo suszyć brodę?

Jak prawidłowo suszyć brodę?

Jak wybrać dobry balsam po goleniu?

Jak wybrać dobry balsam po goleniu?

Szlafroki Damskie na Każdą Pogodę: Styl, Który Wybierzesz

Szlafroki Damskie na Każdą Pogodę: Styl, Który Wybierzesz

Eleganckie bluzki do wigilijnej stylizacji – sprawdź najmodniejsze modele

Eleganckie bluzki do wigilijnej stylizacji – sprawdź najmodniejsze modele

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 3 =