Blizny po trądziku – czy można się ich całkowicie pozbyć?

Blizny po trądziku – czy można się ich całkowicie pozbyć?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Trądzik pospolity, zwany powszechnie trądzikiem młodzieńczym jest utrapieniem większości nastolatków w okresie pokwitania. Niejednokrotnie jest również problemem młodych kobiet po okresie dojrzewania – wykwity na twarzy pojawiają się wówczas na skutek zaburzeń hormonalnych. Choroba ta, pomimo przejściowego, samoograniczającego charakteru, niejednokrotnie odciska swoje piętno zarówno podczas okresu występowania zapalnych wykwitów, jak i po ich ustąpieniu, w postaci trudnych do usunięcia blizn po trądziku.

Blizny potrądzikowe – rodzaje

Blizny po trądziku powstają na skutek procesu gojenia się głębokich, często podczas trwania stanu zapalnego, ropiejących zmian zapalnych. Pomimo ustąpienia choroby blizny nie zanikają, pozostawiając trwałą pamiątkę po trądziku. Możemy wyróżnić dwa rodzaje blizn potrądzikowych:

  • blizny zanikowe – występujące punktowo, blade, o łagodnych brzegach,
  • bliznowce – charakteryzujące się dużymi rozmiarami, czerwonym zabarwieniem, guzkowatością.

Charakter blizn potrądzikowych – czy można je zniwelować lub usunąć?

Całkowite usunięcie blizn jest jak najbardziej możliwe. Wszystko zależy od charakteru samych zmian, możliwości regeneracyjnych naszej skóry oraz użytej od usuwania metody. Usuwanie blizn potrądzikowych jest procesem czasochłonnym, wymagającym zaangażowania i systematyczności.

Usuwanie blizn potrądzikowych – metody

Stopniowe usuwanie blizn po trądziku jest efektem ponownego, kontrolowanego niszczenia wierzchniej warstwy skóry, która następnie – naturalnie i samoczynnie – regeneruje się zmniejszą liczba bliznowców. Najlepiej jest nie opuścić do ich powstania, jednak jeżeli dopuściliśmy do powstania blizn, możemy przystąpić do ich usuwania dopiero po ukończeniu leczenia trądziku.

W terapii najlepsze efekty osiągniemy, stosując profesjonalne zabiegi w gabinetach kosmetycznych.

Czy usuwanie blizn potrądzikowych jest skuteczne?

W zależności od nasilenia i rodzaju zabliźnień oraz wybranej metod leczenia poprawa jakości zmienionej pochorobowo skóry może sięgać od 80 do 100% w stosunku do stanu wyjściowego. Przy zaawansowanych zmianach, których leczenie wymaga inwazyjności, wygląd skóry może poprawić się nawet w 80%.

Redakcja

Polecane

Jak bezpiecznie wybielić zęby w domu?

Jak bezpiecznie wybielić zęby w domu?

Kwasy tłuszczowe omega 3 co dają? Dlaczego warto je stosować?

Kwasy tłuszczowe omega 3 co dają? Dlaczego warto je stosować?

Na czym polega dokładnie masaż leczniczy?

Na czym polega dokładnie masaż leczniczy?

Na czym polega profilaktyka przedekspozycyjna HIV?

Na czym polega profilaktyka przedekspozycyjna HIV?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =