Woda po goleniu czy balsam? Co lepiej ukoi podrażnioną skórę po goleniu?

Woda po goleniu czy balsam? Co lepiej ukoi podrażnioną skórę po goleniu?

Balsam po goleniu i woda po goleniu to dwa popularne produkty do pielęgnacji męskiej skóry. Balsam jest bardziej treściwy i nawilżający niż woda po goleniu. Zawiera również składniki, które pomagają ukoić i złagodzić podrażnienia. Natomiast woda po goleniu jest lżejsza i bardziej orzeźwiająca niż balsam. Może zawierać składniki, które pomagają dezynfekować i chronić skórę przed infekcjami. Dodatkowo pięknie pachnie. Który produkt wybrać?

Co jest lepsze – balsam czy woda po goleniu?

To zależy od indywidualnych potrzeb skóry oraz oczywiście składników zawartych w kosmetyku. Jeśli masz skórę suchą, wrażliwą, delikatną i skłonną do podrażnień balsam może lepszym wyborem. Ma treściwszą konsystencję, więc na pewno lepiej nawilży i odżywi skórę. Jeśli masz cerę normalną, wtedy klasyczna woda po goleniu może być lepszym wyborem. Dzięki płynnej konsystencji szybko się wchłonie i przyniesie ukojenie. Oczywiście od tej zasady są odstępstwa. Kojąca woda po goleniu może łagodzić podrażnienia lepiej niż balsam. Najwięcej zależy od składu produktu. W wielu przypadkach mężczyźni stosują oba kosmetyki. Najpierw balsam, który przynosi ukojenie, a dodatkowo wodę, która odkaża skórę i otula ją przyjemnym, świeżym zapachem.

Jak działa dobra woda po goleniu?

Jaka jest dobra woda po goleniu? Taka, która nie tylko odkazi skórę, ale dostarczy jej również cennych składników odżywczych i kojących. Świetnie sprawdzi się po goleniu zarostu klasyczną maszynką z żyletką, jak i po goleniu nowoczesnymi golarkami. Przykładem polecanego produktu jest woda po goleniu z systemem Active Defense, która koi podrażnienia i przynosi ulgę niczym kostki lodu przyłożone do skóry. Kosmetyk odświeża, koi i chłodzi skórę, również tę podrażnioną. Można go zastosować nawet na skaleczony naskórek. Substancje w nim zawarte przyspieszą proces gojenia.

Jak dobrać wodę po goleniu?

Oto kilka dodatkowych wskazówek dotyczących wyboru produktu do pielęgnacji skóry po goleniu. Wybierz produkt, który:

  • jest odpowiedni dla Twojego typu skóry,
  • zawiera składniki nawilżające i łagodzące, takie jak gliceryna, aloes, mięta, pantenol lub alantoina,
  • ma jasno opisany skład i działanie na stronie producenta,
  • ma przyjemny zapach, który Ci odpowiada – aromat powinien utrzymać się z Tobą długie godziny w ciągu dnia.

Ogólne zasady golenia twarzy

Na dzień lub dwa dni przed goleniem wykonaj peeling skóry, który pomoże usunąć martwe komórki naskórka i pomoże uniknąć podrażnień. Oczywistością jest, że nie wolno golić się na sucho żyletkami (chyba że konstrukcja maszynki pozwala na golenie na sucho). Wybierz piankę albo żel do golenia, które zmiękczą włoski i zapewnią poślizg maszynki.

Do golenia używaj zawsze zdezynfekowanej maszynki lub czystej, świeżej żyletki. Podczas golenia wykonuj lekkie, delikatne pociągnięcia ostrzem. Po goleniu spłucz skórę chłodną wodą i delikatnie osusz skórę bawełnianym ręcznikiem. Pamiętaj, aby po goleniu zawsze nakładać produkt pielęgnujący w postaci balsamu lub wody po goleniu. Pomoże to chronić skórę przed podrażnieniami i infekcjami, a przede wszystkim ukoi naskórek, zapewniając komfort każdego dnia.

Redakcja

Polecane

Szlafroki Damskie na Każdą Pogodę: Styl, Który Wybierzesz

Szlafroki Damskie na Każdą Pogodę: Styl, Który Wybierzesz

Eleganckie bluzki do wigilijnej stylizacji – sprawdź najmodniejsze modele

Eleganckie bluzki do wigilijnej stylizacji – sprawdź najmodniejsze modele

Wczasy odchudzające dla seniorów – zobacz, dlaczego warto!

Wczasy odchudzające dla seniorów – zobacz, dlaczego warto!

Jak usunąć tusz z tatuażu pod skórą?

Jak usunąć tusz z tatuażu pod skórą?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 19 =